fbpx
 

Czy szybki powrót do formy po ciąży naprawdę jest możliwy?

Forma po ciąży

Czy szybki powrót do formy po ciąży naprawdę jest możliwy?

Czy szybki powrót do formy po ciąży naprawdę jest możliwy?

Wiele kobiet żyje dziś pod ogromną presją. Wymaga się od nich aby zawsze wyglądały doskonale, spełniały nierealne wymogi kreowane przez czasopisma dla kobiet. Kiedyś przeglądałem parę takich tytułów. Interesowały mnie działy dotyczące mojego fachu. Muszę przyznać, że byłem naprawdę zdumiony, że ktokolwiek wierzy w niektóre z rad zamieszczonych w takich pismach.

W pędzie za urodą, za byciem doskonałą, kobiety często zapominają o swoim zdrowiu. Są gotowe na ogromne poświęcenie, byleby tylko spełnić społeczne oczekiwania. Czytają newsy o celebrytkach, które w niezwykle szybkim tempie odzyskały płaskie brzuchy i kształty sprzed ciąży. Wiele z nich bezkrytycznie akceptuje medialne doniesienia i nie zastanawia się czy to w ogóle możliwe.

Czy to możliwe, aby szybko wrócić do formy?

Zasadniczo tak, ale aby to osiągnąć należy rozpocząć przygotowania jeszcze przed zajściem w ciążę. Nie ma doskonałych, cudownych rozwiązań, które pozwolą na szybki powrót do formy bez wysiłku. Owszem, niektóre przypadki przedstawiane w mediach są autentyczne, ale zazwyczaj za nimi kryje się ogromny wysiłek kobiety włożony w swoją kondycję zarówno przed zajściem w ciążę, jak i podczas tych dziewięciu miesięcy. Kobiety, które dążą do tego, aby jak najszybciej powrócić do formy po porodzie, okupują to wyrzeczeniami i miesiącami ćwiczeń i innych zabiegów.

Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim trzeba zacząć wcześniej. Jeśli świadomie planujemy ciążę, warto o wiele wcześniej udać się do fizjoterapeuty i stworzyć system treningowy. Taki trening powinien być połączony z odpowiednimi zabiegami. Oczywiście, są na tym świecie kobiety, które same z siebie mają takie geny, predyspozycje, że wracają do formy błyskawicznie. Większość kobiet jednak potrzebuje wsparcia specjalistów oraz uprzednio przygotowanych możliwości organizmu, aby taka regeneracja była efektywna. Dlaczego znane i wysportowane kobiety potrafią po tygodniu od porodu wyglądać szczupło i zgrabnie? To proste. Ich organizmy są przyzwyczajone do aktywności i wyuczone szybkiej regeneracji. Co więcej, stosowanie zabiegów medycyny estetycznej wspiera takie działania, ale należy pamiętać, że osiąganie takich celów nie przychodzi bez wysiłku. Kontakt: https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt