fbpx
 

Skutki uboczne siłowni

Siłownia

Skutki uboczne siłowni

Czy częste chodzenie na siłownie może mieć jakieś negatywne skutki uboczne?

Mówi się, że w zdrowym ciele, zdrowy duch! Jednak nie zawsze. Niekiedy nadmierne eksploatowanie organizmu wcale nie jest takie zdrowe, jak się wydaje. Poza tym, każdą formę aktywności warto wdrażać stopniowo, nie na siłę i z rozwagą.

Zostałem fizjoterapeutą aby pomagać ludziom dbać o ich ciała, powracać do zdrowia, rozwijać się. Każdego dnia widzę, jak wiele jest do zrobienia zarówno w sferze fizycznej naszego społeczeństwa, jak i mentalności. Ludzie, którzy nie mają większej wiedzy o fizjologii człowieka, z łatwością wpadają w pułapkę przetrenowania. I nie ma co się dziwić, przecież każdy chce zobaczyć efekty swoich działań jak najszybciej. Problem w tym, że nie zawsze szybciej, oznacza lepiej.

To poważna sprawa!

Przetrenowanie to naprawdę poważny problem. Objawia się przede wszystkim poczuciem zmęczenia, spadkiem libido, a nawet apatycznością. Wycieńczenie organizmu nie jest niczym dobrym, ma negatywny wpływ zarówno na samopoczucie, jak i efektywność wykonywanych ćwiczeń. Zmęczony organizm nie działa tak, jak powinien. Kiedy jesteśmy przetrenowani, łatwiej o kontuzje. Poza tym, poczucie przetrenowania odbija się negatywnie na całym naszym życiu. Jedną z najlepszych rzeczy, które uzyskujemy dzięki ćwiczeniom fizycznym, aktywności ruchowej, jest kapitalna dawka dobrej energii.

Przetrenowanie jak sobie pomóc?

Kiedy zachowujemy odpowiedni balans w ćwiczeniach, uskrzydlają nas one. Każdy, kto regularnie ćwiczył lub ćwiczy zna to uczucie, kiedy endorfiny unoszą nas jakbyśmy mieli skrzydła. Tak działa dobrze dobrany trening. Nawet jeśli jesteśmy zmęczeni, dodaje nam sił. Jeśli przesadzamy z treningiem, możemy odnieść odwrotny skutek, dlatego warto skonsultować się ze specjalistą i nie dopuścić do takiej sytuacji. Każdy normalnie myślący fizjoterapeuta będzie przestrzegał aby zachowywać odpowiednio zbilansowaną dietę, dostarczać odpowiednią ilość płynów do organizmu każdego dnia, a także dozować ćwiczenia fizyczne w zależności od możliwości organizmu. Trudno sobie wyobrazić, aby na dobre wyszło osobie, która jest w sporcie początkująca, stosowanie treningów takich, jakie praktykują wyczynowi sportowcy. Dlatego zalecam umiar i rozsądek! Bądźcie dobrzy dla waszych ciał, każdy z nas ma tylko jedno na całe życie! Zachęcam do konsultacji https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt