fbpx
 

Co się dzieje z organizmem podczas treningu? Poznaj 5 zmian!

Trening

Co się dzieje z organizmem podczas treningu? Poznaj 5 zmian!

5 zaskakujących zmian jakie wnoszą w życie regularne treningi

Regularne treningi wprowadzają w życie kompletną transformację. Im dłużej trwa nasza przygoda ze sportem, tym bardziej zwracamy uwagę na wiele różnych aspektów naszego życia. O których wcześniej raczej nie myśleliśmy.

Moje życie to sport, nie wyobrażam sobie żebym mógł zajmować się czymś innym. Mam poczucie, ze mogę w ten sposób pomóc wielu ludziom. Kiedy widzę, jak zmienia się życie mojego pacjenta, czuję radość. Wiem, ze może dla niektórych brzmieć to trywialnie, ale tak właśnie jest. Poniżej przedstawiam krótką listę niezwykłych rzeczy, które dzieją się wszystkim, z którymi pracuję i pracowałem. Otóż kiedy zaczynasz regularnie trenować:

1. Zaczynasz myśleć o tym, co jesz

Skoro już namęczyłeś się ćwicząc, to logiczne, że chcesz zobaczyć efekty swoich starań jak najszybciej. Dlatego zazwyczaj, kiedy ludzie zaczynają ćwiczyć, stopniowo zmieniają również nawyki żywieniowe.

2. Lepiej śpisz

Ruch sprawia, że nasz sen staje się zdrowszy, pełniejszy. Regularne i niezbyt wyczerpujące treningi (czyli nie doprowadzające do przetrenowania) pomagają w wyregulowaniu zegara biologicznego, a co za tym idzie zasypiamy z większą łatwością i budzimy się wypoczęci.

3. Zmienia się Twoja sylwetka

No bo jakżeby inaczej! Kiedy regularnie ćwiczymy, nasze plecy się prostują, chód staje się sprężysty, a kondycja ulega ogromnej poprawie. Jeden z moich pacjentów mawia, że zaczyna się fruwać nie odrywając nóg od ziemi. Coś w tym jest!

4. Więcej się uśmiechasz

Nie jest tajemnicą, że aktywność fizyczna zwiększa wydzielanie endorfin, a co za tym idzie mamy lepszy humor. To dlatego sportowcy rzadziej narzekają, niż inne grupy zawodowe.

5. Masz więcej energii

Paradoksalnie, choć bardziej się męczymy ćwicząc niż leżąc na kanapie, to ta pierwsza czynność sprawia, że mamy więcej energii. Jeśli dobrze zaplanujemy swoje treningi, dochodzimy do etapu, w którym możemy góry przenosić! Dlatego warto zadbać o swoją kondycję, pracować nad nią systematycznie, mądrze, pod okiem specjalisty. Nie ma rzeczy niemożliwych, każdy może poprawić swoją formę fizyczną. Do dzieła! Chętnie odpowiem na wszystkie pytania:  https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt