fbpx
 

Motywacja na dobry sen, wczesną pobudkę i chęci do treningu

Motywacja

Motywacja na dobry sen, wczesną pobudkę i chęci do treningu

Motywacja na dobry sen, wczesną pobudkę i chęci do treningu

Wiele osób, z którymi miałem do czynienia jako trener personalny, zastanawiały się na początku naszej współpracy, jak wiele zmieni się z biegiem czasu. Transformacje są niekiedy szokujące, ale chyba najcenniejsze to przywrócenie harmonii i zwykłej radości życia.

Aktywność fizyczna sprawia, że chce się żyć. Im rozsądniej stosujemy dobrodziejstwa wynikające z treningów, tym lepiej funkcjonujemy fizycznie i psychicznie. Jeśli do tego wysypiamy się i wstajemy dość wcześnie, każdy dzień powinien być jak najlepszy.

Dobry sen jest lekiem!

Nie zaniedbujmy kwestii snu. Zaryzykuję stwierdzeniem, że nie ma nic ważniejszego niż dobry sen. Kiedy śpimy, nasze ciało się regeneruje, co wpływa na naszą kondycję fizyczną, odporność, wydolność umysłu, a nawet nastrój. Kiedy jesteśmy niewyspani, po prostu nie mamy możliwości wykonać efektywny trening, cieszyć się życiem i wspiąć na wyżyny swojego intelektu. Dlatego warto zapewnić sobie dobre warunki w sypialni. Kluczowe są takie aspekty, jak dobry materac, brak telewizora w sypialni czy zaprzestanie korzystania ze smartfona na przynajmniej pół godziny przed oczekiwanym czasem zaśnięcia.

Wstajemy z rana!

Jeden z moich pacjentów, który zatrudnił mnie na trenera personalnego, zapragnął abyśmy rozpoczynali treningi bardzo wcześnie rano. Wymyślił sobie, że zgodnie z tym co piszą ludzie sukcesu, i on będzie wstawał bardzo wcześnie. Uznał, że mając trenera personalnego, który go zmotywuje, szybko osiągnie sukces. Przyznam, że początkowo zastanawiałem się czy jego wizja ma sens. Prędko jednak zrozumiałem, że pobudki o piątej rano i biegi przez las mają ogromny sens zarówno dla jego, jak i mojej kariery. Choć nie mam nic przeciwko wczesnym pobudkom i treningom, zastanawiałem się jak odbije się to na życiu mojego pacjenta. Okazało się, że to działa.
Osiągnął swoje cele biznesowe i wciąż podkreśla, że mój wkład jako trener personalnego był nieoceniony. Zapytałem go skąd bierze tyle energii z rana i jak się motywuje do pracy ze mną. Odpowiedział „Jak sobie myślę, co mogę zrobić w jeden dzień, to chce mi się żyć”. Zachęcam do kontaktu:  https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt