fbpx
 

Kolacja – jeść czy nie jeść?

Kolacja

Kolacja – jeść czy nie jeść?

Kolacja – jeść czy nie jeść?

Nasłuchałem się już wielu mitów na temat kolacji. Wiem, że wiele osób uważa, że kolacja to zbędny posiłek, inni zaś nie wyobrażają sobie końca dnia bez obfitej i kalorycznej uczty. Zauważyłem, że kiedy rozpoczyna się rozmowa na temat utraty wagi, prędzej czy później pojawia się temat kolacji. Jak to naprawdę z nią jest? Czy można jeść po 18?

Oczywiście tym posiłkiem, który nakręca nas na cały dzień jest śniadanie. To o nim należy pamiętać każdego dnia, jako o tym, które naprawdę jest najważniejsze. Nie ma ani odrobiny przesady w tym, ze kiedy budzimy się, koniecznie powinniśmy dodać sobie dawki energii. Ale i kolacja ma swoje zalety!

Kolacja – ważny posiłek

Wbrew obiegowym opiniom, kolacja nie jest jakimś strasznym pomysłem, który ma na celu zaburzenie naszej wagi. Kolacja to ostatni posiłek danego dnia. Powinna być tak skomponowana, aby pomóc organizmowi w regeneracji. Nie twierdzę tu, że kolacja powinna być obfita i kaloryczna. Wręcz przeciwnie! Kolacja nie powinna składać się z ciężkich produktów, lub takich po których możemy czuć się niekomfortowo.

Jedz na zdrowie!

Przyjmuje się, że lekka i pożywna kolacja na 2-3 godziny przed snem jest bardzo dobrym pomysłem. Produkty, które sprawiają, ze czujemy się błogo i dobrze, niezbyt obciążeni, na pewno pomogą nam w dobrym śnie. Poza tym jedząc taką kolację, unikamy tego, że w nocy obudzimy się głodni i spragnieni czegoś kalorycznego. Zauważyliście, że osoby na diecie często budzą się w nocy i chce im się np. pizzy albo czegoś słodkiego? To dlatego, że nie jedzą dobrze skomponowanych kolacji. Dlatego jeśli dotąd unikaliście kolacji, lub podążaliście za mitem, że nie należy jeść po 18… Smacznego! Poszukajcie przepisów w sieci lub zapytajcie trenera personalnego czy dietetyka, a na pewno wam doradzą jak skomponować pyszną i zdrową kolację! Zachęcam do kontaktu: https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt