fbpx
 

Zajęcia grupowe czy trening personalny?

Zajęcia grupowe

Zajęcia grupowe czy trening personalny?

Zajęcia grupowe czy trening personalny – kilka uwag nim podejmiesz decyzję

Kiedy przychodzi wiosna, ilość osób, które nagle pragną stać się fit, drastycznie rośnie. Mój telefon się rozdzwania, a wszędzie wokół widzę ludzi, którzy podejmują działania aktywności fizycznej. Niekiedy jednak dochodzą do mnie głosy, że wybór trenera personalnego to coś dla sportowców, że tak zwany zwykły człowiek wcale tego nie potrzebuje. To nieprawda!

Nie chciałbym tu powiedzieć, ze zajęcia grupowe np. w fitness clubie nie są dobre. Oczywiście, że są! Na szczęście ilu ludzi, tyle potrzeb. A ile potrzeb, tyle rozwiązań! Znam osoby, które tak bardzo krępują się zetknięcia z drugim człowiekiem w cztery oczy, że o wiele lepiej jest by zaczęły swoją przygodę ze sportem w grupie, inni z kolei zupełnie odwrotnie.

Zajęcia grupowe – jeśli potrzebujesz integracji

Jedna z moich znajomych mówi, że jak jej brakuje kontaktu z ludźmi, to idzie na zajęcia z fitnessu. Coś w tym jest, bo to świetna okazja by się poruszać, ale tez aby pobyć z innymi ludźmi. Zajęcia grupowe to świetna okazja, by stopić się z tłumem, aby przełamać pierwsze lody ze sportem, zrelaksować się w grupie. To świetny pomysł dla tych, którzy lubią taniec, mogą zapisać się np. na zumbę, która jest fenomenalnym całościowym treningiem.

Najbardziej efektywny trening

Trening personalny to najbardziej efektywna forma treningu. Pod okiem specjalisty każde ćwiczenie jest wykonywane poprawnie, przez co tak korzystne jak to tylko możliwe. Dzięki indywidualnemu spojrzeniu na daną osobę jestem w stanie dopasować cały trening pod jego indywidualne potrzeby.

Osobiście uważam, że trener osobisty to świetny wybór dla każdego, kto chce osiągnąć szybkie efekty, nie stać się ofiarą własnych błędów podczas treningów i cieszyć się sportem tak jak to tylko możliwe. Dopuszczam jednak, że są osoby, które wolą rozpocząć inaczej. Jednak chciałbym wyraźnie zaznaczyć, ze trener osobisty to nie fanaberia czy oferta przeznaczona dla najbardziej zaawansowanych sportowo. Praca z takim specjalistą nie musi trwać długo, czasem wystarczy dopracować system ćwiczeń, innym razem współpraca trwa długie lata. Każdy przypadek jest inny i to ta różnorodność wymusiła na rynku powstanie oferty indywidualnej. Zachęcam do kontaktu: https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt