fbpx
 

Dłonie – czy można je wyszczuplić?

Dłonie

Dłonie – czy można je wyszczuplić?

Czy można wyszczuplić dłonie?

Piękne, smukłe dłonie to ozdoba przede wszystkim kobiet. Pulchne rączki przywodzą na myśl raczej dzieci, niż dorosłych. Dlatego niekiedy spotykam się z szeregiem pytań dotyczących tej części ciała. Szczególnie kobiety pragną wyszczuplić tą część ciała, mężczyźni przywiązują nieco mniejszą wagę do dłoni, ale nie jest to regułą.

Kobiety najczęściej boją się, że przy ćwiczeniach fizycznych, ich dłonie ulegną deformacji, rozrosną się. Skóra dłoni, podobnie jak szyi, jest szczególnie delikatna i narażona na uszkodzenia, szybkie starzenie się. Dlatego aby dłonie długo były piękne, warto poświęcić im nieco uwagi.

Jak zaniedbujemy dłonie

Największym problemem jest fakt, ze je przeciążamy i nie wspomagamy odpowiednio. Choć nasze ciała potrafią unieść bardzo wiele, nadmierne obciążenie dłoni przyczynia się do chorób stawów, ścięgien, a co za tym idzie – do deformacji. Znakiem naszych czasów są problemy z kciukami, wynikające z nadmiernego używania smartfonów i tabletów. Niektórzy badacze uważają, że z czasem nasze dłonie przejdą kolejną ewolucję i będziemy mieli coraz bardziej rozbudowane kciuki. Tymczasem współcześnie dłonie zwyczajnie bardzo często puchną z przeciążenia. Bardzo często to, co uważa się za tłuszcz na palcach dłoni, to zatrzymana w organizmie woda. Zapominamy też o używaniu kremu do rąk. Wmasowując w dłonie krem, robimy dłoniom pewnego rodzaju masaż, który pozwala na zachowanie ich w dobrej kondycji.

Zabiegi fizjoterapeutyczne

Istnieje szereg nowoczesnych i opartych na bardzo innowacyjnych technologiach zabiegów, które pozwalają na poprawienie jakości i wyglądu skóry. Skuteczny jest też masaż limfatyczny. Pamiętajmy jednak, że źle wykonany masaż limfatyczny może nie przynieść pożądanych efektów, więc warto udać się w celu jego wykonania do specjalisty. Zasady jego wykonania są proste, ale z doświadczenia wiem, że obserwacja prawidłowo wykonywanego masażu limfatycznego pozwala pacjentowi później wykonywać go samodzielnie w poprawny sposób. Efekty takich zabiegów bywają spektakularne, dlatego warto zapytać specjalisty, które zabiegi będą najkorzystniejsze w naszym przypadku. Piękne fit ciało prezentuje się o wiele lepiej z zadbanymi dłońmi! W razie wątpliwości proszę się skontaktować:  https://fizjoterapejszyn.pl/#kontakt